Prognoza pogody na 31 maja i 1 czerwca

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodne, nad Europą nadal dominuje wyż, jedynie częściowo północ i wschód kontynentu oraz krańce południowe znajdują się pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Polska pozostaje w zasięgu wyżu z centrum w rejonie Wysp Brytyjskich i Islandii. Z północnego zachodu napływa powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie spadać.

W środę w kraju będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 20 st.C na Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich do 24 st.C na zachodzie i południowym wschodzie; chłodniej miejscami w rejonach podgórskich Karpat oraz nad morzem około 17 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem wzrastający do dość silnego i porywistego, z kierunków północnych i zachodnich, tylko na Dolnym Śląsku wschodni.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenia małe, tylko na północy miejscami zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 7 st.C w rejonach podgórskich, na Mazurach i Podlasiu do 12 st.C na Rzeszowszczyźnie i Górnym Śląsku; chłodniej miejscami w rejonach podgórskich Karpat i na Lubelszczyźnie około 4 st.C. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

W czwartek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym zachodzie możliwy przelotny deszcz. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 20 st.C do 25 st.C; chłodniej nad morzem i Pomorzu od 14 st.C do 19 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie na północy porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W środę w Warszawie pogodnie. Temperatura maksymalna 23 st.C. Wiatr słaby, przeważnie północno-zachodni.

W nocy w stolicy również pogodnie. Temperatura minimalna 9 st.C. Wiatr przeważnie słaby, z kierunków zachodnich.

W czwartek w Warszawie pogodnie. Temperatura maksymalna 25 st.C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, po południu przejściowo porywisty, z kierunków zachodnich. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj