Nowy sondaż – sprawdź wyniki

foto: Kancelaria Premiera

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 38 proc. badanych; na Koalicję Obywatelską 30 proc. Konfederacja mogłaby liczyć na 10 proc. głosów – wynika z najnowszego sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

Z sondażu wynika, że na Zjednoczoną Prawicę chce oddać głos 38 proc. badanych; to wynik bez zmian w porównaniu z poprzednimi badaniami.

 

Poparcie dla Koalicji Obywatelskiej zadeklarowało 30 proc. badanych, co oznacza wzrost o 1 punkt procentowy.

 

Konfederacja może liczyć na 10 proc. poparcia (spadek o 1 punkt). Lewica notuje taki sam wynik jak poprzednio – 8 proc. Na Polskę 2050 głos oddałoby 6 proc. ankietowanych (bez zmian). Polskie Stronnictwo Ludowe może liczyć niezmiennie na 5 proc. poparcie. Kukiz‘15 zachowuje swoje poparcie – 1 proc. Nikt z badanych nie zagłosowałby na Porozumienie.

 

W badaniu sprawdzono też poparcie dla wspólnego komitetu Polski 2050 i Polskiego Stronnictwa Ludowego – Trzeciej Drogi. „Wynik tej konstrukcji należy ocenić jako kiepski – zaledwie 9 proc. W takim scenariuszu zyskuje Porozumienie – 2 proc.” – napisano na portalu wPolityce.pl

 

Deklarowana frekwencja wynosi 63 proc.; oznacza to wzrost o 2 punkty procentowe.

 

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) w dniach od 26 do 29 maja 2023 r., na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1038 osób. (PAP)

 

autor: Katarzyna Krzykowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj