Synoptyk IMGW: sobota pogodna, umiarkowanie ciepła; noc chłodna

Sobota zapowiada się pogodnie, z zachmurzeniem małym i umiarkowanym, bez opadów – powiedział PAP synoptyk IMGW Kamil Walczak. Będzie umiarkowanie ciepło, z temperaturą do 20 stopni Celsjusza. Szykuje się chłodna noc, ale przymrozki spodziewane są już tylko w obszarach podgórskich Sudetów.

„W sobotę temperatura maksymalna wyniesie od 15 do 20 stopni. Tylko nad morzem nieco chłodniej, ok. 14 stopni. Z kolei te najwyższe wartości prognozowane są dla zachodniej i południowo-zachodniej części kraju” – przekazał PAP Kamil Walczak z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy na ogół zmienny, a na pozostałym obszarze – północny i północno-wschodni.

W nocy z soboty na niedzielę nadal pogodnie, na ogół z zachmurzeniem małym. Tylko na północnym wschodzie może być nieco więcej chmur, ale nie spadnie z nich deszcz.

„Temperatura minimalna wyniesie od 3 do 7 stopni Celsjusza. Jedynie na obszarach podgórskich nieco chłodniej, ok. 2 stopnie. Na obszarach podgórskich Sudetów spodziewane są jeszcze przygruntowe przymrozki. Tam temperatura może spaść do minus 1-2 stopni. Nieco cieplej natomiast będzie nad samym morzem, w rejonie Półwyspu Helskiego. Tam ok. 10 stopni” – powiedział synoptyk IMGW.

Wiatr będzie słaby z kierunków południowych i wschodnich.

„Z każdym kolejnym dniem powinno być cieplej. W przyszłym tygodniu temperatura w wielu miejscach powinna przekroczyć 25 stopni. W drugiej części tygodnia, głównie na południu kraju, mogą pojawić się opady deszczu” – poinformował synoptyk IMGW.(PAP)

autorka: Inga Domurat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj