Wywiad wojskowy: w obwodzie biełgorodzkim trwają intensywne walki

W obwodzie biełgorodzkim w Rosji trwają intensywne walki; Moskwa wykorzystuje przeciwko rosyjskim ochotnikom siły FSB, Gwardii Narodowej i regularne wojsko – powiedział w poniedziałek Andrij Jusow, przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR).

Rosyjska strona prowadzi przeciwko rosyjskim ochotnikom, deklarującym walkę po stronie Ukrainy, ataki z użyciem artylerii i wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, trafiając w swoje obiekty infrastruktury i domy mieszkańców – dodał przedstawiciel HUR, cytowany przez agencję Ukrinform.

Według HUR w obwodzie biełgorodzkim trwają intensywne działania bojowe i „wewnętrzne masowe zamieszki”.

„Naprawdę część obywateli Federacji Rosyjskiej, miejscowych mieszkańców, z bronią w ręku powstała przeciwko dyktaturze reżimu Putina i wewnętrznej okupacji własnego kraju” – twierdzi Jusow. Dodał, że w obwodzie jest też „obrona terytorialna”, która przeciwstawia się ochotnikom.

Rosyjski Korpus Ochotniczy i Legion Wolność Rosji prowadzą akcje zbrojne na terytorium Rosji od przełomu maja i czerwca. Formacje podają, że w ich szeregach walczą obywatele Rosji, którzy w wojnie na Ukrainie opowiedzieli się po stronie Kijowa.

W ocenie amerykańskiego Instytutu Studiów nad Wojną władze w Moskwie nie zdecydowały jeszcze, jak reagować na te operacje. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj