Prognoza pogody na 7 i 8 czerwca

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, południowo-zachodnia, środkowa i częściowo północna Europa znajdują się pod wpływem układów niżowych. Nad resztą kontynentu pogodę kształtują układy wyżowe. Polska jest w zasięgu oddziaływania obszaru lekko obniżonego ciśnienia. Na południu kraju rozwijają się lokalne, wtórne ośrodki niżowe. Z południa i południowego wschodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1005 hPa i nieznacznie obniża się.

W środę w południowej połowie kraju i na południu Podlasia zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu i lokalne burze, możliwy drobny grad. Wysokość opadów w czasie burz od 15 mm do 25 mm, w rejonach podgórskich do 35 mm. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od około 18 st. na południowym wschodzie i lokalnie nad morzem, 26 st. na przeważającym obszarze do 28 st. lokalnie w centrum i na północy kraju, chłodniej w dolinach karpackich od 14 do 17 st. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W środę na północy kraju zachmurzenie małe i umiarkowane i tu bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 15 mm do 30 mm. Temperatura maksymalna od 22 st. C na Podkarpaciu do 28 st. C miejscami w centrum i na Pomorzu; chłodniej w rejonach podgórskich oraz na wybrzeżu od 16 st. C do 21 st. C, ale miejscami około 14 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni, tylko na wybrzeżu północno-wschodni. W burzach porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy na południu kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, lokalnie przelotne opady deszczu i zanikające burze. Wysokość opadów w burzach do 10 mm. W pozostałej części kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura od 8 st. na północnym wschodzie, około 12 st. na przeważającym obszarze, do 15 st. miejscami na południowym wschodzie i zachodzie. Wiatr słaby, przeważnie z kierunków wschodnich, w czasie burz porywisty.

W czwartek w północnej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, zwłaszcza na południowym pograniczu. Na południu i południowym wschodzie lokalne burze, możliwy drobny grad. Wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, w rejonach podgórskich do 30 mm. Temperatura maksymalna od 18 st. na południowym wschodzie i w dolinach karpackich, 26 st. w centrum kraju i 28 st. na północnym zachodzie. Wiatr przeważnie słaby, nad morzem okresami umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W środę w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu i wieczorem okresami wzrastające do dużego z możliwością wystąpienia przelotnych opadów deszczu lub burzy. Wysokość opadów w czasie burzy do około 15 mm. Temperatura maksymalna 28 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz możliwe porywy do 60 km/h.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj