Pogoda sprzyja górskim wędrówkom; dużo turystów w Karpaczu i Szklarskiej Porębie

sniezka.jpg

Temperatura dochodząca do 15 stopnie Celsjusza w szczytowych partiach gór, nieduże zachmurzenie i słaby wiatr sprzyjają górskim wędrówkom w Karkonoszach. W czwartek do głównych dolnośląskich kurortów – Karpacza i Szklarskiej Poręby – przyjechało wielu turystów.

W czwartek w Karkonoszach panują dobre warunku do uprawiania turystyki pieszej. W szczytowych partiach gór temperatura może dochodzić od 15 stopni Celsjusza; wieje słaby wiatr. W ciągu dnia może pokropić deszcze, ale na razie zachmurzenia jest nieduże.

W Karpaczu działa wyciąg na Kopę, skąd dodarcie na Śnieżkę – najwyższy szczyt Karkonoszy – zajmuje jedynie godzinę. Na stacji górnej wyciągu na Kopę widać wielu turystów.

Jak wynika z informacji PAP, ruchy turystyczny w czwartek w Karpaczu jest duży. „Wielu turystów od rana wyruszyło na szlaki, dlatego na głównym deptaku w Karpaczu jeszcze nie widać tłumów, ale to się zapewne zmieni późnym popołudniem” – powiedział PAP pracownik Informacji Turystycznej w Karpaczu.

Dużym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się również Szklarska Porębą – drugi z największych kurortów górskich w Karkonoszach.

Aneta Kubiela Z Informacji Turystycznej w Szklarskiej Porębie w rozmowie z PAP powiedziała, że już w środę w mieście można było zaobserwować wzmożony ruch turystyczny. „Jest piękna pogoda. Turystów jest bardzo dużo, w tym jednodniowych, którzy do Szklarskiej Poręby przyjechali na spacery po górskich szklakach” – powiedziała Kubiela.

Dużym zainteresowanie cieszą się też położone w sąsiedztwie Szklarskiej Poręby Jakuszyce. Tam zjeżdżają zarówno miłośnicy pieszych wędrówek, jaki i amatorzy jazdy rowerem po górskich szlakach.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj