Prognoza pogody na 8 i 9 czerwca

Jak informuje IMGW, południowa połowa Europy znajduje się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują wyże. Polska jest w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, a jedynie południowe województwa znajdują się pod wpływem płytkiego niżu znad Węgier. Nad Polską utrzymuje się ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie powoli spadać.

W czwartek w północnej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże. W południowej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu. Na południu i południowym wschodzie oraz na krańcach południowo-zachodnich burze, możliwy drobny grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz 15 mm do 20 mm, na południowym wschodzie do 35 mm. Temperatura maksymalna od 19 st. C na południowym wschodzie do 28 st. C w centrum kraju i około 30 st. C na zachodzie; w dolinach karpackich od 16 st. C do 19 st. C. Wiatr na ogół słaby, okresami umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z czwartku na piątek na południu i południowym wschodzie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu i zanikające burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 20 mm. W pozostałej części kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Gdzieniegdzie krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 400 metrów. Temperatura minimalna od 11 st. C do 15 st. C, w dolinach karpackich około 10 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni, miejscami zmienny. W czasie burz wiatr porywisty.

W piątek w dzień nad morzem bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Na północy i zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, przejściowo duże z przelotnymi opadami deszczu. W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, zwłaszcza na południu. Na południu oraz na wschodzie burze, możliwy drobny grad. W czasie burz prognozowana wysokość opadów do 15-20 mm, na południu Polski 35 mm. Temperatura maksymalna od 21 st. C na południowym wschodzie do 26 st. C w centrum kraju i 30 st. C na zachodzie; w dolinach karpackich i nad morzem chłodniej, od 16 st. C do 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, północno-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 27 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków wschodnich. W nocy z czwartku na piątek pogodnie. Temperatura minimalna 15 st. C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj