Prognoza pogody na 9 i 10 czerwca

Jak informuje IMGW, Półwysep Skandynawski pozostaje w zasięgu wyżu a zachodnia Rosja oraz Europa Zachodnia znajdują się w zasięgu układów niżowych. Europa Środkowa jest w słabogradientowym obszarze obniżonego ciśnienia. Polska północna jest na skraju wyżu znad Skandynawii, a południowa w słabogradientowym obszarze obniżonego ciśnienia i tu zaznacza się wpływ linii zbieżności. Jesteśmy w powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1003 hPa i nie będzie się zmieniać.W piątek nad morzem bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i lokalne burze, zwłaszcza na południu kraju, możliwy grad. Na północy i w centrum prognozowana wysokość opadów burzach do 15-20 mm, na południu do 35 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. C, 21 st. C na południowym wschodzie do 26 st. C w centrum kraju i 30 st. C na zachodzie; w dolinach karpackich i nad morzem chłodniej, od 17 st. C do 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem także dość silny i w porywach do 65 km/h, północno-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. W szczytowych partiach Sudetów wiatr w porywach do 60 km/h.

W nocy na północy kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, na południu i południowym wschodzie także z burzami i tam prognozowana suma opadów miejscami od 10 mm do 15 mm. Na południu możliwe krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 11 st. C na północy i obszarach podgórskich do 16 st. C na południu i południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem w porywach do 60 km/h, północno-wschodni i wschodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 55 km/h.

W sobotę na północy zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, a na południu i południowym wschodzie także burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz od 15 mm do 25 mm, na krańcach południowych do 35 mm. Temperatura maksymalna 19 st. C, 21 st. C na południowym wschodzie, około 24 st. C w centrum, do 28 st. C na północnym zachodzie; na wybrzeżu 18 st. C, 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu oraz w Sudetach okresami dość silny i w porywach do 60 km/h, północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W piątek w Warszawie początkowo pogodnie. Po południu zachmurzenie okresami duże, przelotny deszcz, możliwa lokalna burza. Opady w czasie ewentualnej burzy do około 15 mm. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr początkowo słaby, po południu przeważnie umiarkowany, z kierunków wschodnich. W przypadku burzy porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotny deszcz, możliwa burza. Temperatura minimalna 16 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni. W przypadku burzy wiatr porywisty.

W sobotę w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwy przelotny deszcz. Temperatura maksymalna 25 st. C. Wiatr początkowo słaby, później umiarkowany, okresami porywisty, północno-wschodni. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj