Morawiecki: do władzy nie mogą wrócić nieudacznicy, partacze, lenie i cwaniacy

Elżbieta Rafalska, Mateusz Morawiecki, Anna Zalewska

Aby Polska nie zeszła z drogi rozwoju, do władzy nie mogą wrócić nieudacznicy, partacze, lenie i cwaniacy – ogłosił w niedzielę w Łochowie (mazowieckie) premier Mateusz Morawiecki. Polska ma być najlepszym miejscem do życia – dodał.

„Nigdy w 1000-letniej historii Polska nie była tak bliska poziomu najbogatszych krajów. Nie dajmy się zepchnąć z tej drogi” – mówił Morawiecki na spotkaniu z mieszkańcami. „Aby kontynuować rewolucję godności, której częścią są inwestycje lokalne, wsparcie polskich rodzin i budowanie bezpieczeństwa, ale jest jeden warunek” – stwierdził premier, wyjaśniając, że tym warunkiem jest to, że „do władzy nie mogą wrócić nieudacznicy, partacze, lenie i cwaniacy, którzy doprowadzili budżet do wielkiej zapaści”.

 

Jak stwierdził Morawiecki, za rządów PO rocznie 40 mld zł nie trafiało rocznie do budżetu państwa, a te pieniądze nie płynęły do mieszkańców. „Liberałowie z PO chcieli słabego państwa (…), bo w mętnym państwie mafie VAT-owskie i przekręciarze świetnie się czuli” – oświadczył Morawiecki. Jak dodał, liberałowie, którzy chcą teraz wrócić do władzy „są zdolni do każdego kłamstwa, kłamią rano, w południe i wieczorem”.(PAP)

 

wnk/ wkr/ dki/

Jacek Świat nr 4 na licie PiS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj