Premier Morawiecki do funkcjonariuszy SOP: nie będziemy szczędzić sił i środków na sprzęt i szkolenie, bo to ważne dla ochrony państwa

Nie będziemy szczędzili sił i środków na coraz nowocześniejszy sprzęt, na bazę, na szkolenie, bo wiemy jak to jest ważne dla życia i zdrowia nie tylko osób ochranianych, ale też funkcjonariuszy i po prostu dla ochrony państwa – zadeklarował premier Morawiecki podczas obchodów święta Służby Ochrony Państwa w Warszawie.

Po poniedziałkowym pokazie umiejętności funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa premier Mateusz Morawiecki pogratulował komendantowi SOP wspaniałego wyszkolenia jego podwładnych.

„Chcę podziękować w imieniu osób ochranianych za profesjonalizm, trud, za zgranie. Gdyby wszyscy Polacy byli tak zgrani, jak funkcjonariusze uczestniczący w pokazach, moglibyśmy góry przenosić” – mówił szef rządu.

Przytoczył opinię, że „sopiści mają roentgena” w oczach niczym superman.

„Ja mogę to potwierdzić. W czasie licznych spotkań widzieliście to, czego normalne ludzkie oko nie zdołało dostrzec” – skomplementował funkcjonariuszy premier. Dziękował im też za kulturę osobistą, inteligencję, bystrość.

„Państwo polskie, te jego struktury, które wy ochraniacie, mogą czuć się spokojne” – mówił.

Podziękował też rodzinom, które przybyły na pokaz umiejętności, za cierpliwości i wyrzeczenia, jakie niesie ze sobą posiadanie bliskiej osoby w takiej służbie.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj