Wojewoda dolnośląski organizuje piknik rodzinny z okazji Dnia Ojca

MP UW

Grę miejską zatytułowaną „Przygoda z Tatą” oraz piknik pod Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu zaplanowano na najbliższą niedzielę 18 czerwca. Imprezę organizują służby wojewody.

Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski w poniedziałek na konferencji prasowej podkreślił, że w polskiej tradycji bardziej zakorzenione są obchody Dnia Matki 26 maja, dlatego w tym roku służby województwa z innymi partnerami przygotowały niespodziankę i obchody z okazji Dnia Ojca.

 

„Na pięć dni przed Dniem Ojca, czyli w niedzielę 18 czerwca zapraszamy na grę miejską +Przygoda z Tatą+. W naszym zamierzeniu ma takie wydarzenie pomóc, szczególnie młodym ojcom odnaleźć się w roli ojca właśnie. Serdecznie zapraszam na grę i piknik rodzinny” – powiedział wojewoda.

 

Jego pełnomocnik ds. rodziny Grzegorz Kowal wyjaśnił, że chętni do wzięcia udziału w grze miejskiej powinni się zarejestrować przez stronę internetową przygodaztata2023.pl.

 

„Od południa w niedzielę na placu przed urzędem wojewódzkim we Wrocławiu będzie dla najmłodszych wiele atrakcji m.in. dmuchańce, gry i zabawy. Będą tu też służby mundurowe ze swoim sprzętem. A po godz. 17 zaplanowano koncert Alicji Janosz, która niedawno nagrała płytę z repertuarem dla dzieci” – powiedział Kowal.

 

Lider Wrocławskiego Klubu Ojca Jakub Tarasiuk zachęcał młodych ojców do aktywnego udziału w zajęciach rozwojowych.

 

„Zachęcam ojców do takiego warsztatu rozwojowego, w jaki sposób być coraz lepszym tatą, obecnym w życiu dziecka i w domu – fizycznie i emocjonalnie. Na to będziemy kładli nacisk” – powiedział Tarasiuk.(PAP)

 

Autor: Roman Skiba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj