K. Sobolewski (PiS) o wpisie Grabca: zawiera dużo kłamstw; jeżeli się z nich nie wycofa, złożony zostanie pozew

Wpis rzecznik PO Jana Grabca na Twitterze zawiera dużo kłamstw, Grabiec ma czas do godz. 20 na wycofanie się z nich i przeproszenie, w przeciwnym wypadku zostanie złożony pozew – napisał sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski w odpowiedzi na wpis rzecznika PO.

Rzecznik PO Jan Grabiec podał w czwartek na Twitterze, że „pod Płockiem PiS buduje 13 tys. miasteczko dla imigrantów z państw islamskich (Indii, Malezji, Pakistanu, Turcji i Turkmenistanu), którzy mają rozbudowywać rafinerię Orlenu”. „Pierwsi pracownicy właśnie są zasiedlani. Jednocześnie Kaczyński ogłasza referendum w sprawie relokacji 1,8 tys. osób. Notowania słabe, a pomysły na kampanię się skończyły” – ocenił.

Na wpis Grabca zareagował m.in. sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski. „Wpis zawiera dużo kłamstw i pan Jan Grabiec ma czas do dziś do godziny 20.00 na wycofanie się z nich i przeproszenie, w przeciwnym wypadku zostanie złożony pozew, który umożliwi panu Grabcowi +udowodnienie+ tych kłamstw na sali sądowej. A jak się to skończy śmiem podejrzewać. Czas start… #PartiaOszustów” – napisał Sobolewski, wstawiając na Twittera sprostowanie Grabca z września 2019 r. dot. także Orlenu.

Do wpisu rzecznika PO odniósł się także wiceszef MSWiA Maciej Wąsik, który napisał: „Grabiec łże. Zagraniczna firma budująca dla Orlenu sprowadza legalnie robotników. Są sprawdzani przez służby i dostają wizy na czas określony budową. Nie sprowadzają rodzin do Polski, a po zakończeniu inwestycji wrócą do krajów pochodzenia”. Podkreślił też, że „to nie migranci”. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj