Premier o transparencie na wiecu Tuska: Łajdactwo!; rzecznik rządu: obrzydliwa mowa nienawiści

Łajdactwo! – tak premier Mateusz Morawiecki odniósł się do kontrowersyjnego transparentu, który pojawił się na wiecu w Poznaniu, gdzie występował Donald Tusk. W ocenie rzecznika rządu Piotra Müllera to „obrzydliwa mowa nienawiści”. Polityk zaapelował też do lidera PO, aby ten przeprosił.

Chodzi o transparent: „Boże zabrałeś nie tego Kaczyńskiego” z wizerunkiem terrorysty Theodore’a „Teda” Kaczynskiego, znanego jako „Unabomber”, który zmarł w środę w więzieniu federalnym w Północnej Karolinie. Przyznał się on do spowodowania 16 eksplozji, w których zginęły trzy osoby, a 23 zostały ranne w latach 1978-1995. Transparent był widoczny na kadrze podczas piątkowego wiecu Donalda Tuska w Poznaniu.

 

Transparent spotkał się z krytycznymi komentarzami polityków.

 

Mateusz Morawiecki napisał krótko: „Łajdactwo!”, a rzecznik rządu: „Obrzydliwa mowa nienawiści! Donald Tusk, przeproś!”.

 

Do sprawy odniósł się także wiceszef resortu sprawiedliwości Sebastian Kaleta. „To ujęcie z dzisiejszego wiecu Donalda Tuska jest symboliczne. Bo na zdjęciu widoczny jest siewca i plon. Plon nienawiści. To też obrazuje jaka jest i będzie tegoroczna kampania ze strony opozycji” – ocenił. „Wyzwaniem dla naszego obozu jest, by nie ulec prowokacji i nie zniżać się do poziomu oponentów… Udawało się to przez lata, uda się i tym razem. Oni proponują nienawiść i przemoc, a my troskę o przyszłość Polski i konkrety dla Polaków” – dodał. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj