Minister Ziobro zlecił wszczęcie śledztwa ws. zabójstwa 27-letniej Polki w Grecji

fot: youtube

W związku z zabójstwem 27-letniej Polki w Grecji poleciłem wszczęcie śledztwa. Sprawą zajmie się Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu – poinformował minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

„W związku z zabójstwem 27-letniej Polki w Grecji poleciłem wszczęcie śledztwa. Sprawą zajmie się Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu. Prokuratorzy niezwłocznie wystąpią do greckich śledczych o przekazanie materiału dowodowego” – napisał w poniedziałek na Twitterze Zbigniew Ziobro.

Anastazja Rubińska zaginęła we poniedziałek 12 czerwca na greckiej wyspie Kos, gdzie pracowała w jednym z hoteli. W niedzielę greckie media poinformowały, że znaleziono ciało 27-letniej Polki.

Zwłoki zostały znalezione około godz. 19 czasu lokalnego, około kilometra od domu 32-latka z Bangladeszu, aresztowanego wcześniej przez policję. 500 metrów od miejsca, w którym w sobotę znaleziono telefon komórkowy Polki.

Ciało dziewczyny było w worku, przykryte gałęziami – donosi portal in.gr. Zostało zidentyfikowane przez policję. Identyfikacji musi dokonać jeszcze rodzina.

Mężczyzna z Bangladeszu był ostatnią osobą, którą 27-latka spotkała przed zaginięciem. W ostatnich dniach poszukiwania policji skupiły się w pobliżu jego miejsca zamieszkania.

Zaginiona Polka mieszkała w Grecji ze swoim chłopakiem, który również jest Polakiem. (PAP)

autor: Bartłomiej Figaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj