Upały i burze z gradem w połowie kraju; IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia

domena publiczna

Upały i burze gradem w połowie kraju. Nawet 32 stopnie Celsjusza. IMGW wydał w poniedziałek ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. Obowiązują do czwartku.

Połowa mapy Polski publikowanej na strona IMGW jest w kolorze pomarańczowym i żółtym. Oznacza to ostrzeżenie drugiego i pierwszego stopnia przed upałami i burzami.

Upały będą w woj. zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, łódzkim, wielkopolskim, małopolskim, opolskim, dolnośląskim, śląskim.

„Temperatura maksymalna w dzień miejscami od 30 st. C do 32 st. C. Temperatura minimalna w nocy miejscami 17-18 st. C” – czytamy.

W związku z tym IMGW przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Ostrzeżenia przed upałami obowiązują do czwartku.

Natomiast ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami wydano dla woj. warmińsko-mazurskiego, północnej części woj. podlaskiego i lubelskiego. Obowiązują do czwartku wieczorem.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć intensywne opady deszczu do 20 mm oraz porywy wiatru do 65 km/h. Miejscami grad. (PAP)

Autor: Wojciech Kamiński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj