Artyści Opery Wrocławskiej wystąpią w przestrzeni miejskiej z okazji Święta Muzyki

Fot. Michał_Kwietniak_KSTM3

Z okazji przypadającego w najbliższą środę Święta Muzyki artyści Opery Wrocławskiej przygotowali darmowy koncert w przestrzeni miejskiej. W repertuarze znalazły się największe światowe tytuły, m.in.: Carmen, Nabucco, Traviata, Cyganeria i Don Giovani.

Koncert odbędzie się w środę w godzinach 21-22 przed gmachem opery przy ul. Świdnickiej. Specjalnie z okazji Święta Muzyki zamknięta zostanie część ulicy Świdnickiej, na odcinku pomiędzy kościołem Bożego Ciała a placem Teatralnym.

Wydarzenie ma charakter otwarty. Melomani w miejskiej scenerii będą mogli wysłuchać największych światowych tytułów, takich jak m.in.: Carmen, Nabucco, Traviata, Cyganeria i Don Giovani.

„To jedna z najważniejszych dat w naszym operowym kalendarzu i wydarzenie, do którego przygotowujemy się od kilku miesięcy. Program wieczoru jest wypełniony wyjątkowymi występami naszych wybitnych solistów. Święto Muzyki z Operą Wrocławską to okazja do spędzenia wieczoru ze sztuką, integracji i przede wszystkim wspólnej, radosnej celebracji. Przed nami magiczna, rozśpiewana i roztańczona letnia noc” – zapowiedziała Izabela Kurc-Kuriata, p.o. dyrektora Opery Wrocławskiej.

Nad realizacją koncertu czuwają Adam Banaszak – kierownik muzyczny, Anna Grabowska-Borys – kierownik chóru oraz Małgorzata Dzierżon – kierownik baletu. (PAP)

Autorka: Agata Tomczyńska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj