Synoptyk IMGW: wtorek ciepły ze słabym deszczem i burzami; może być upalnie


Na wschodzie i południu wystąpią we wtorek słabe opady deszczu i burze z gradem. Gorąco – do 29 st. C na południowym zachodzie – poinformowała PAP dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Agnieszka Prasek. Od południa we wtorek mogą obowiązywać ostrzeżenia przed upałami.

We wtorek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, okresami duże. Po południu miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, na wschodzie i południu również burze z gradem. Prognozowana wysokość opadu podczas burz do 15 mm.

Od wtorkowego południa do godz. 18 w środę mogą obowiązywać ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia przed upałem w Wielkopolsce, Kujawsko-Pomorskiem, regionie płockim Mazowsza oraz w pasie województw od dolnośląskiego do małopolskiego. Prawdopodobieństwo wystąpienia temperatury do 32 st. C wynosi 85-90 proc.

Temperatura maksymalna od 21-25 stopni Celsjusza na wschodzie, około 26 stopni na północy, do 29 st. C na południowym zachodzie. Nieco chłodniej nad morzem 18-20 st. C oraz w rejonach podgórskich Karpat 21 st. C.

Wiatr słaby, zmienny, jedynie nad morzem słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, na zachodzie słabe opady deszczu. Lokalnie wystąpią silne zamglenia ograniczające widzialność do 400 metrów.

Temperatura minimalna wyniesie od 13 stopni Celsjusza na wschodzie, do 18 stopni na zachodzie. Wiatr słaby, z kierunków południowo-wschodnich.(PAP)

autor: Jacek Buraczewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj