Od soboty rusza nowe połączenie Kolei Dolnośląskich z Wrocławia do Świnoujścia

Od soboty rusza nowe połączenie Kolei Dolnośląskich z Wrocławia do Świnoujścia przez Zieloną Górę, Szczecin i Międzyzdroje. Pociąg KD Premium Nadmorski będzie kursował w letnie weekendy do 27 sierpnia.

Władze województwa dolnośląskiego podkreślają, że jest to najszybsze bezpośrednie rozkładowe połączenie na odcinku Wrocław – Świnoujście. Podróż zajmie 5,5 godziny.

 

Pociąg Kolei Dolnośląskich będzie kursował w letnie weekendy oraz w święto obchodzone 15 sierpnia. Z Wrocławia nad morze wyruszy w każdą sobotę o godzinie 5:40 i przyjedzie do Świnoujścia o 11:10. Powrót w każdą niedzielę analogicznie, w godzinach 16:40-22:07. Premium Nadmorski po starcie z Wrocławia Głównego zatrzyma się kolejno na stacjach: Legnica, Lubin, Głogów, Zielona Góra Główna, Szczecin Dąbie, Międzyzdroje, Świnoujście.

 

„To wyczekiwane przez mieszkańców zarówno Dolnego Śląska, jak i woj. lubuskiego połączenie, zapewniające szybkie i bezpośrednie dotarcie nad morze. Dla Kolei Dolnośląskich to kolejny krok w rozwoju oferty spółki, a dla podróżnych atrakcyjna i ekologiczna alternatywa wobec tradycyjnych środków transportu, takich jak samochody czy busy” – powiedział prezes Kolei Dolnośląskich Damian Stawikowski.

 

W pociągu obowiązuje całkowita rezerwacja miejsc. Bilet normalny w relacji Wrocław Główny – Świnoujście kosztuje 79 zł, w relacji Zielona Góra – Świnoujście – 69 zł. Za dodatkową opłatą można zabrać ze sobą rower. (PAP)

 

Autorka: Agata Tomczyńska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj