Sasin: Tusk pokazał swoje prawdziwe oblicze, zaatakował pracowników kopalni Turów


Lider PO Donald Tusk w Jeleniej Górze znów pokazał swoje prawdziwe oblicze, zaatakował protestujących przeciwko niemu pracowników kopalni Turów – ocenił w szef MAP Jacek Sasin nawiązując do przebiegu czwartkowego wystąpienia Tuska.

„Tusk w Jeleniej Górze znów pokazał swoje prawdziwe oblicze. Zaatakował protestujących przeciwko niemu pracowników kopalni Turów. Robi to co umie najlepiej: prowokuje i próbuje skłócić wewnętrznie Polaków” – ocenił we wpisie na Twitterze Sasin.

Tusk spotkał się z wyborcami na jeleniogórskim rynku. Oprócz zwolenników lider PO skandujących m.in. „Donald Tusk”, zebrała się liczna grupa pracowników kopalni Turów, w tym przedstawiciele wszystkich działających tam związków zawodowych. Pracownicy kopalni skandowali, używali trąbek i bębnów, a także gwizdali.

„Do tych z państwa, którzy dzisiaj trzymają flagi +Solidarności+ i z flagami +Solidarności+ w rękach buczą, krzyczą i gwiżdżą, kiedy Polki i Polacy śpiewają hymn, to chcę wam powiedzieć, że prawdziwa +Solidarność+ nigdy czegoś takiego nie widziała” – zwrócił się Tusk do pracowników zakłócających spotkanie.

Dodał, że „prawdziwa +Solidarność+ nigdy nie jest z władzą przeciwko ludziom”. „Prawdziwa +Solidarność+ jest wtedy, kiedy protestuje przeciwko złej władzy, przeciwko złodziejstwu, przeciwko kłamstwu” – mówił lider PO. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa

kos/ godl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj