Prognoza pogody na 23 i 24 czerwca


Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa Centralna i Wschodnia oraz częściowo Południowa są w zasięgu płytkich ośrodków niżowych z układami frontów. Zachód kontynentu jest pod wpływem wyżu z centrum nad Zatoką Biskajską.

Polska znajduje się w zasięgu niżu, który wraz z układem frontów atmosferycznych przemieszcza się znad Niemiec nad Wielkopolskę. Jesteśmy w ciepłym powietrzu polarnym morskim, stopniowo nad województwa południowe, a pod koniec dnia także południowo-wschodnie, napływa bardzo ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie się wahać.

W piątek na wschodzie zachmurzenie umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego oraz miejscami przelotne opady deszczu i burze. W zachodniej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz opady deszczu, początkowo o charakterze ciągłym. Miejscami, głównie na południowym zachodzie, burze. Możliwy grad. Prognozowane sumy opadów do 20 mm w północnej połowie kraju i do 40 mm w południowej połowie kraju, a w czasie burz na południu i południowym wschodzie lokalnie do 50 mm.

Temperatura maksymalna od 19 st. C na Pomorzu Zachodnim do 27 st. C w centrum kraju i 30 st. C na południowym wschodzie; nad samym morzem około 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na zachodzie i północy. Przelotne opady deszczu, na wschodzie i południowym wschodzie burze. Możliwy grad. Na krańcach zachodnich po północy bez opadów. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm, na południowym wschodzie do 30 mm. Temperatura minimalna od 12°C na zachodzie i północy do 18°C na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie porywisty, z kierunków północnych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 85 km/h.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, tylko na zachodzie i nad morzem bez opadów. Lokalnie w centrum i na wschodzie możliwe słabe burze. Temperatura maksymalna od około 18 st. C na południu i południowym wschodzie oraz nad morzem do 20 st. C w centrum kraju i 24 st. C na zachodzie, w dolinach karpackich około 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, głównie z kierunków zachodnich i północnych. W czasie burz wiatr porywisty.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże, chwilami większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu oraz burze. Możliwy opad do około 25 mm oraz lokalnie grad. Temperatura maksymalna28 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 85 km/h.

W nocy w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu oraz możliwe zanikające burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do około 15 mm. Temperatura minimalna 15 st. C. Wiatr przeważnie słaby, chwilami umiarkowany i porywisty, z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W sobotę w stolicy zachmurzenie przeważnie duże. Opady deszczu oraz możliwe słabe burze. Temperatura maksymalna około 20 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, pod wieczór słabnący, z kierunków północnych. W czasie burz wiatr porywisty.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj