Kaczyński: wolna, zamożna, silna i pewna siebie Polska – to nasz cel


Wolna, zamożna, silna i pewna siebie Polska to nasz cel – ale ten cel ma szansę tylko wtedy, jeżeli po raz trzeci uzyska potężne wsparcie narodu. Chcemy mieć poparcie Polaków, większości Polaków – powiedział wicepremier, szef PiS Jarosław Kaczyński na wiecu PiS w Bogatyni.

W sobotę w Bogatyni odbywa się wiec PiS z udziałem m.in. premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, byłej premier Beaty Szydło, ministrów oraz najważniejszych polityków ugrupowania, a także koalicjantów – lidera Suwerennej Polski Zbigniewa Ziobry, lidera Stowarzyszenia OdNowa Marcina Ociepy oraz lidera Republikanów Adama Bielana. Wiec opatrzono hasłami „Z miłości do Polski”, z logotypem z symbolem serca.

„Musimy stoczyć wielką, bardzo wielką bitwę, bitwę o Polskę, w której każdy weźmie udział – każdy będzie przekonywał, bo wielu jest w Polsce ludzi, którzy żyją, jak ja to mówię, w +rzeczywistości urojonej+, w której niby mamy jakiś wielki kryzys czy wręcz katastrofę społeczną we wszystkich dziedzinach. Równie dobrze można by w tej chwili wmawiać, że w tej chwili leje tu ulewa, taka zimna, jesienna, z gradem. Są tacy ludzie, którzy jak im to pewna telewizja powie, to powiedzą +tak, tak jest, trzeba wkładać płaszcze i brać parasole+. Tak po prostu jest, i tak jest w wielu innych krajach, to nie jest żadna polska specyfika” – mówił prezes PiS.

„Dlatego ta walka jest tak bardzo trudna. Jej celem jest nie tylko utrzymanie tego naszego kursu, kursu na suwerenność i na szybki rozwój (…) To stawka, która ma szansę tylko wtedy, jeżeli po raz trzeci – w wyjątkowo wręcz specyficznych, trudnych warunkach – uzyska wsparcie, potężne wsparcie – wsparcie narodu. My w przeciwieństwie do tych, którzy są po drugiej stronie barykady, uznajemy reguły demokracji” – stwierdził Kaczyński.

Jak dodał, „nie chcemy mieć tylko poparcia różnych telewizji, chcemy mieć poparcie Polaków – większości Polaków”. „Wolna Polska – to nasz cel. Ale (Polska) wolna, zamożna, silna, pewna siebie, pełna szczęśliwych rodzin, także i dzieci, o które trzeba się starać, pełna szczęścia i zabawy, bo i to jest ważne. Takiej Polski chcemy – dla was, ale także i dla nas, dla całego narodu” – oświadczył prezes PiS.(PAP)

autorzy: Mikołaj Małecki, Piotr Doczekalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj