Premier: musimy zatrzymać ukrytą opcję niemiecką w polskiej polityce

Elżbieta Rafalska, Mateusz Morawiecki, Anna Zalewska

Musimy zatrzymać ukrytą opcję niemiecką w polskiej polityce; są silniejsi, którym zależy na tym, żeby Polska nie rozwijała się tak szybko – a my dzisiaj jesteśmy u progu czegoś wielkiego; życie na poziomie Europy Zachodniej jest w zasięgu ręki – powiedział premier Mateusz Morawiecki w Bogatyni.

W sobotę w Bogatyni odbył się wiec PiS z udziałem m.in. premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, byłej premier Beaty Szydło, ministrów oraz najważniejszych polityków ugrupowania, a także koalicjantów – lidera Suwerennej Polski Zbigniewa Ziobry, lidera Stowarzyszenia OdNowa Marcina Ociepy oraz lidera Republikanów Adama Bielana. Wiec opatrzono hasłami „Z miłości do Polski”, z logotypem z symbolem serca.

Podczas wystąpienia premier Morawiecki podkreślił, że w wiecu biorą udział wszyscy sojusznicy i koalicjanci PiS. „Jesteśmy razem, jesteśmy zjednoczeni. Dziękujemy za tę jedność i solidarność, ale pamiętajmy, że po drugiej (stronie) zbierają się potężne, złe moce. Jesteśmy tu w Bogatyni, po to, aby im powiedzieć, że ta ukryta opcja niemiecka w polityce polskiej – trafiła kosa na kamień. Nie pozwolimy jej pójść dalej, musimy ją zatrzymać” – oświadczył.

„Nie pozwolimy – bo to jest gra o wszystko. Nie możemy zgodzić się na to, żeby ci liberałowie ponownie tu w naszej Polsce, zaprowadzili taki system, że różne rekiny, liberalne i inne, będą mogły sobie łapać swoje VATowskie czy inne ryby w naszym pięknym polskim otoczeniu” – mówił premier.

„Oni do tego dążą – niestety przy wsparciu różnych państw. Ale przede wszystkim starają się łapać klamki tych silniejszych, tych, którym zależy na tym, żeby Polska nie rozwijała się tak szybko. A my jesteśmy – jak powiedział pan prezes Jarosław Kaczyński – u progu czegoś wielkiego. Marzenie pokoleń: Polska żyjąca na poziomie zachodniej Europy (…) to jest dzisiaj w zasięgu ręki” – dodał premier.(PAP)

autorzy: Mikołaj Małecki, Piotr Doczekalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj