Ziobro: Turów stał się symbolem polskiej suwerenności


Turów stał się symbolem polskiego oporu wobec dyktatu berlińsko-brukselskiego, symbolem suwerenności energetycznej, ale także symbolem polskiej suwerenności w ogóle – powiedział w sobotę w Bogatyni prokurator generalny, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Liderzy Zjednoczonej Prawicy, w tym prezes Suwerennej Polski Zbigniew Ziobro – z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim na czele – uczestniczą w sobotę w wiecu w Bogatyni na Dolnym Śląsku; mówią o zagrożeniach dla państwa polskiego i polskiej suwerenności w kontekście problemów z kompleksem energetycznym w Turowie.

„Turów stał się symbolem polskiego oporu wobec dyktatu berlińsko-brukselskiego. Symbolem suwerenności energetycznej, ale także symbolem polskiej suwerenności w ogóle” – powiedział Ziobro i dodał, że jest to też symbol unijnej arogancji.

„Rząd Zjednoczonej Prawicy pod silnym przywództwem prezesa Jarosława Kaczyńskiego – to rząd, który – co oczywiste – wybrał dobro Polski, a nie interesy Niemiec czy Brukseli. I właśnie o to idzie stawka nadchodzących wyborów. Bo przed nami wiele zagrożeń, wyzwań i wiele takich decyzji” – powiedział.

Lider Suwerennej Polski przypomniał, że w przeszłości chciano „likwidować Turów, zamykać kopalnie i miejsca pracy”. „Co by to oznaczało dla Polski? Zwłaszcza dla mieszkańców Dolnego Śląska?” – pytał Ziobro. „Zamknąć Tuska” – zaczął wtedy skandować tłum.

„Żeby sprawiedliwości stało się zadość, trzeba najpierw zrealizować reformę sądownictwa, trzeba zreformować Sąd Najwyższy, działać wspólnie i zgodnie. Mam nadzieję, że tak się stanie, bo jest przygotowana mała ustawa o Sądzie Najwyższym, która pomoże uczynić zadość sprawiedliwości” – powiedział Ziobro.

Podkreślił, że ważne jest „byśmy mieli rząd, który będzie bronić polskich interesów, polskiej suwerenności energetycznej”. „Dlatego potrzebny jest rząd Zjednoczonej Prawicy, potrzebne jest zwycięstwo Zjednoczonej Prawicy” – podkreślił.

Autorzy: Agata Zbieg, Piotr Doczekalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj