Morawiecki: musimy kontynuować dzieło naprawy Rzeczpospolitej

Elżbieta Rafalska, Mateusz Morawiecki, Anna Zalewska

Musimy kontynuować nasze dzieło naprawy Rzeczpospolitej i doganiania najbogatszych krajów Europy Zachodniej, nigdy nie byliśmy tak blisko realizacji tego celu jak dzisiaj – powiedział w sobotę w TVP Info premier Mateusz Morawiecki.

W sobotę w Bogatyni odbył się wiec PiS z udziałem m.in. premiera Morawieckiego, wicepremiera i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, byłej premier Beaty Szydło, ministrów oraz najważniejszych polityków ugrupowania, a także koalicjantów – lidera Suwerennej Polski Zbigniewa Ziobry, lidera Stowarzyszenia OdNowa Marcina Ociepy oraz lidera Republikanów Adama Bielana.

Morawiecki powiedział w TVP Info, że ze spotkania w Bogatyni „płynie przesłanie jedności, solidarności, siły i zwycięstwa”.

„Musimy kontynuować to nasze dzieło naprawy Rzeczpospolitej, doganiania tych najbogatszych (krajów) i ta nasza wizja na kolejne cztery, osiem lat zakłada dokładnie to, abyśmy to, co udało się zrobić umocnili, jak się coś nie udało, powiedzieli +przepraszam+” – wskazał Morawiecki.

Podkreślił, że plany PiS dają szansę na realizację marzeń pokoleń Polaków, czyli dotarcie do poziomu życia, jaki jest w najbogatszych krajach Europy zachodniej. „Nigdy nie byliśmy tak blisko realizacji tego celu jak dzisiaj” – powiedział szef rządu.

Zarzucał przeciwnikom politycznym posługiwanie się „chamstwem, łgarstwem, kłamstwem”. „Nie dajcie się nabrać, drodzy rodacy na te różne kłamstwa i brednie, które padają podczas różnych przemówień naszych oponentów, w szczególności z Platformy Obywatelskiej. My jesteśmy partią, która w realny sposób pokazała, czym jest suwerenność państwa, demokracja, udział ludzi w życiu społecznym” – powiedział Morawiecki.

Zwracał też uwagę na działania PiS-u w obszarze m.in. polityki społecznej, finansów publicznych i modernizacji armii. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj