Mentzen: jeśli PO zgodzi się realizować nasz program, to wszystko jest na stole


Jeśli obie partie, czy to PiS, czy PO, zgodzą się realizować nasz program, to wszystko jest na stole – powiedział w wywiadzie dla „Super Expressu” współprzewodniczący Konfederacji Sławomir Mentzen odpowiadając na pytanie o ewentualną koalicję z Jarosławem Kaczyńskim lub Donaldem Tuskiem.

Mentzen w wywiadzie dla poniedziałkowego „SE” wyraził nadzieję, że Polacy „w końcu przejrzą na oczy i zobaczą, że PiS niczym się nie różni od PO”. Dodał też, że być może obie partie zrobią ze sobą koalicję po wyborach.

„Jeśli spojrzy się na głosowania w Sejmie, to PO jest dużo bardziej zbliżona do PiS niż Konfederacja. Niech sobie więc robią koalicję, następnie to poparcie im razem padnie i wtedy my przejmiemy władzę” – mówił polityk Konfederacji.

Na pytanie ile daje sobie na to czasu odparł, że „może za pół roku, a może za cztery lata przejmiemy władzę”. „To tylko kwestia czasu” – ocenił.

Pytany o deklarację co do ewentualnej koalicji z Kaczyńskim lub Tuskiem odpowiedział: „Jeśli obie partie, czy to PiS, czy PO, zgodzą się realizować nasz program, to wszystko jest na stole”.

„Jeśli ktoś będzie chciał realizować nasz program dotyczący obniżania i upraszczania podatków, to ja nie mam nic przeciwko” – dodał Mentzen.

W rozmowie z „Super Expressem” Sławomir Mentzen został również zapytany, czy po ewentualnej wygranej Konfederacji tekę ministra kultury otrzymałby Grzegorz Braun, zaś tekę ministra spraw zagranicznych Janusz Korwin-Mikke.

„Grzegorz Braun jest człowiekiem wielkiej kultury. Gdyby Grzegorz Braun chciał zostać ministrem kultury w rządzie Konfederacji to nie miałbym nic przeciwko” – zaznaczył. Odnosząc się do pytania o drugiego z polityków powiedział, że bardziej widziałby go „w roli posła, seniora, patriarchy, który z góry mówi ludziom, jak ma być”. „Praca ministra jest bardzo obciążająca i nie wiem, czy chciałby pełnić tego rodzaju obciążającą pracę” – zaznaczył Mentzen.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj