Prognoza pogody na 26 i 27 czerwca


Jak informuje IMGW, nad Europą północno-zachodnią oraz rejonem Morza Czarnego pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu dominuje wyż znad Atlantyku. Polska od zachodu stopniowo dostaje się pod wpływ zatoki związanej z niżem znad północnego Atlantyku. Późnym popołudniem na krańcach zachodnich zaznaczy się chłodny front atmosferyczny. Pozostajemy w powietrzu polarnym morskim, na wschodzie chłodniejszym i suchszym, na zachodzie cieplejszym i wilgotniejszym.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane na zachodzie i krańcach wschodnich wzrastające do dużego. Na krańcach wschodnich możliwe przelotne opady deszczu lub słabe burze. Na Pomorzu Zachodnim a pod wieczór na północnym zachodzie Ziemi Lubuskiej wystąpią burze z przelotnymi opadami deszczu, punktowo z gradem. Prognozowana wysokość opadów deszczu w czasie burz (na zachodzie) do około 30 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 24 do 29 st. C, lokalnie na krańcach zachodnich około 30 st. C, chłodniej w rejonach podgórskich Karpat i nad morzem od 21 do 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do około 70 km/h, lokalnie do 90 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Postępujące z zachodu na wschód kraju przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Bez opadów jedynie na wschodzie Podlasia, Lubelszczyzny i Podkarpacia. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do około 25 mm. Temperatura minimalna na ogół od 11 do 15 st. C, jedynie w centrum Polski miejscami od 16 do 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do około 70 km/h, początkowo lokalnie na zachodzie i w centrum możliwe porywy do około 90 km/h.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, miejscami, głównie w centrum i na wschodzie, burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do około 20 mm. Temperatura maksymalna od 21 do 25 st. C, na obszarach podgórskich i nad samym morzem od 17 do 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. W czasie burz porywy do 80 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 28 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie początkowo umiarkowane, stopniowo od zachodu wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu i burzami z możliwym gradem. Prognozowana suma opadów w trakcie burz do 15 mm. Temperatura minimalna 17 st. C. Wiatr słaby, zmienny. W trakcie burz możliwe porywy do 70 km/h.

We wtorek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze z gradem. Prognozowana suma opadów w trakcie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr umiarkowany i porywisty, północno-zachodni. W trakcie burz możliwe porywy do 80 km/h.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj