Przybywa mieszkań na wynajem


Od września rynek PRS (private rented sector) urósł o 40 proc. Poza największymi aglomeracjami zainteresowanie funduszy może poszerzyć się o mniejsze miasta. Skoczyła w górę także wysokość czynszów – pisze w poniedziałek „Puls Biznesu”.

„Na koniec maja liczba mieszkań w segmencie PRS (private rented sector, czyli na wynajem instytucjonalny) wyniosła już około 12 tys. Od końca września 2022 r., kiedy było ich ponad 8,5 tys., nastąpił wzrost o około 40 proc. Oferta wynajmu instytucjonalnego dostępna jest w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Trójmieście i Katowicach — wynika z raportu AXI Immo +Sektor PRS w Polsce — na ścieżce wzrostu+” – czytamy w poniedziałkowym „Pulsie Biznesu”.

Gazeta zauważa, że według zapowiedzi deweloperów do 2027 r. oferta sektora powinna zostać wzbogacona o 21 tys. mieszkań, z czego 9 tys. jest na etapie przygotowania lub budowy, a 12 tys. w planach na najbliższe lata.

„Wśród miast liderem pozostaje Warszawa z 5 tys. mieszkań do wynajęcia, drugie miejsce ma Wrocław — 2,25 tys., a trzecie Poznań — 1,7 tys.”- pisze „PB”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj