Skandal! Niemiecki polityk : jesteśmy jedyną siłą, która może zastąpić PiS w Polsce


Jesteśmy jedyną siłą, która może zastąpić PiS w Polsce” – powiedział w wywiadzie dla „FAZ” niemiecki polityk, szef grupy EPL w PE Manfred Weber. „Czyli albo niezależna Polska rządzona przez PiS, albo niemiecka dominacja. O to będą najbliższe wybory” – napisała w odpowiedzi na Twitterze b. premier, eurposłanka Beata Szydło (PiS).

„Opowiadamy się za kursem, który wyklucza radykałów. AfD, Len Pen, to nasi polityczni wrogowie. Sformułowałem trzy warunki jakiejkolwiek współpracy: za Europą, za Ukrainą, za praworządnością (ew. rządami prawa, państwem prawa) . W ten sposób budujemy zaporę ogniową przeciwko PiS. Jesteśmy jedyną siłą, która może zastąpić PiS w Polsce i poprowadzić kraj z powrotem do Europy” – powiedział Weber w wywiadzie dla „FAZ”.

 

Te słowa skomentowała eurposłanka Beata Szydło (PiS). „Jesteśmy jedyną siłą, która może zastąpić PiS w Polsce – powiedział otwarcie niemiecki polityk Manfred Weber. Czyli albo niezależna Polska rządzona przez PiS, albo niemiecka dominacja. O to będą najbliższe wybory. Dziękuję, Herr Weber, za tak otwarte postawienie sprawy” – napisała Szydło na Twitterze.

 

Z Brukseli Łukasz Osiński (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj