Prognoza pogody na 29 i 30 czerwca


Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w Europie środkowej i południowej dominuje wyż z centrum nad Węgrami. Pozostała część kontynentu jest w zasięgu niżów oraz towarzyszących im układów frontów atmosferycznych. Wschód Polski pozostaje jeszcze w zasięgu niżu znad Białorusi, zaś zachód dostaje się pod wpływ wspomnianego wcześniej wyżu. Napływa ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i wolno spada.

W czwartek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie kraju wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od około 20 st. C na południowym wschodzie do 26 st. C w centrum. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie porywisty, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy do 65 km/h.

W nocy pogodnie, jedynie początkowo na wschodzie, a nad ranem na północnym zachodzie duże i tam opady deszczu. Temperatura minimalna od 12 st. C na południu do 18 st. C na wybrzeżu; w obszarach podgórskich od 9 st. C do 11 st. C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie stopniowo wzrastające do dużego i po południu burze z przelotnymi opadami deszczu. Możliwy grad. Suma opadów w burzach do 25 mm. Temperatura maksymalna od 24 st. C na wschodzie do 29 st. C na Opolszczyźnie; na wybrzeżu i Podhalu około 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy do 75 km/h.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i przelotne opady deszczu. Możliwa burza. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. Porywy w burzy do 60 km/h. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 15 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni.

W piątek w stolicy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 27 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj