Prognoza pogody na 3 i 4 lipca


Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże znad Skandynawii, Turcji i z rejonu Włoch. Związane z nimi są układy frontów atmosferycznych. Jedynie południowo-wschodnia część kontynentu jest w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku. Polska znajduje się na skraju zatoki związanej z rozległym układem niżowym nad Skandynawią, z głównym ośrodkiem nad Finlandią. Z zachodu napływa dość ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie wolno rosło.

W poniedziałek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i południowym zachodzie oraz lokalnie na krańcach wschodnich okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 19 st. C nad morzem do 24 st. C w centrum kraju i 27 st. C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy i południowym zachodzie okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, nad morzem także silny i bardzo silny, do 60 km/h, w porywach do 85 km/h, zachodni i południowo-zachodni. W górach wiatr w porywach do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i w dolinach karpackich okresami zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu. Nad ranem lokalnie na południu kraju mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 11 do 16 st. C, w kotlinach sudeckich od 8 do 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni. W górach wiatr w porywach do 60 km/h.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami na północy, południowym wschodzie i południu przelotne opady deszczu. Na południu lokalne burze, zwłaszcza na Podkarpaciu, gdzie może spaść około 20 mm deszczu. Temperatura maksymalna od 20 st. C nad morzem do 27 st. C w centrum kraju i na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz i w górach wiatr w porywach do 60 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 25 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 14 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

We wtorek w stolicy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 28 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj