Wiceszef MRiRW: konsumentom mięsa drobiowego nie grozi żadne niebezpieczeństwo

pixabay

Nie grozi nam żadne niebezpieczeństwo; informacje o wirusie ptasiej grypy w mięsie drobiowym są nieprawdziwe – zapewnił w środę wiceminister rolnictwa Krzysztof Ciecióra, odnosząc się do medialnych doniesień, że za ostatnie przypadki śmierci kotów miałby odpowiadać wirus wykryty w surowym mięsie.

„Jesteśmy największym producentem drobiu w Europie. Eksportujemy na cały świat drób z ogromnym sukcesem. Polskie zakładały przetwórcze, produkujące drób, przetwarzające drób są najnowocześniejszymi w Europie” – mówił podczas konferencji prasowej wiceminister rolnictwa Krzysztof Ciecióra.

Wskazywał, że 20 proc. całego drobiu w Europie należy do polskiego sektora. „A ten sektor, jeśli chodzi o wolumen eksportu to jest już ponad 3,2 mld zł” – dodał.

Jego zdaniem, „nie grozi nam żadne niebezpieczeństwo”. „Informacje o wirusie ptasiej grypy w mięsie drobiowym są nieprawdziwe, żadne badania tego nie potwierdzają. Doniesienie w mediach wprowadzają w błąd” – poinformował wiceminister rolnictwa.

„Będziemy walczyć o dobre imię naszych rolników, którzy dokładają wszelkich starań, żeby jakość tej żywności była na najwyższym poziomie” – zapewnił wiceminister. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta, Łukasz Pawłowski

aop/ pif/ pad/ amac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj