Prognoza pogody na 6 i 7 lipca


Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, obszar Skandynawii oraz Wysp Brytyjskich pozostaje pod wpływem niżów. Pozostała część kontynentu znajduje się w strefie podwyższonego ciśnienia. Polska jest w zasięgu rozbudowującego się wyżu znad Niemiec, jedynie początkowo na wschodzie i krańcach południowych zaznacza się zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym. Z zachodu napływa chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie powoli rosło.

 

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy, wschodzie i południu okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Na wschodzie oraz na Podhalu możliwe burze. W czasie burz prognozowane opady do 15 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. C na północy do 26 st. C na środkowym i południowym wschodzie, chłodniej w rejonach podgórskich Karpat i nad morzem, od 19 st. C do 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

 

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, początkowo gdzieniegdzie na wschodzie kraju zachmurzenie duże z zanikającymi przelotnymi opadami deszczu. Temperatura minimalna od 10 st. C do 14 st. C, w rejonach podgórskich od 8 st. C do 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych.

 

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 23 st. C na północy do 27 st. C na zachodzie i południowym zachodzie, chłodniej w rejonach podgórskich Karpat i nad morzem, od 20 st. C do 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich i północnych.

 

W czwartek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

 

W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 14 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

 

W piątek w stolicy słonecznie. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr słaby, zmienny. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj