Kaczyński: dawno nie było momentu, w którym tak jawnie formułowane są plany pozbawienia nas suwerenności


Dawno nie było takiego momentu, w którym tak jawnie formułowane są plany pozbawienia nas suwerenności; tak jawnie, bezczelnie, kłamliwie i odrażająco atakowany jest Kościół, ojciec święty i nasze podstawowe wartości – powiedział w niedzielę w Częstochowie wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS wystąpił podczas 32. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja, która odbywa się na Jasnej Górze w Częstochowie.

„Ośmielam się zwrócić do państwa, do wszystkich zebranych dlatego, że od bardzo dawna nie było takiego momentu, w którym tak jawnie formułowane są plany pozbawienia nas suwerenności” – powiedział Kaczyński.

Jak mówił, „tak jawnie, bezczelnie, kłamliwie i można powiedzieć odrażająco atakowany jest Kościół, atakowany jest Ojciec Święty, atakowane są nasze podstawowe wartości, podstawy naszego porządku społecznego, naszego obyczaju, mówiąc najkrócej podstawy polskości”. „Ktoś tutaj chce głęboko zmienić, a właściwie zniszczyć nasz naród, tą trwającą już przeszło tysiąc lat wspólnotę” – powiedział wicepremier Kaczyński.

Pielgrzymka Rodzin Radia Maryja na Jasną Górę corocznie gromadzi rzesze uczestników. Wydarzeniu towarzyszą liczne stoiska, na których można zaopatrzyć się w kalendarze na rok 2024, książki i publikacje o tematyce religijnej i społecznej, dewocjonalia itp. artykuły.(PAP)

autor: Edyta Roś

ero/ itm/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj