Prognoza pogody na 11 i 12 lipca


Jak informuje IMGW Europa Zachodnia jest pod wpływem rozległego niżu z ośrodkiem w rejonie Wysp Brytyjskich, a Europa Wschodnia pod wpływem niżu znad zachodniej Rosji. Centralna i południowa część kontynentu znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Polska jest we wspomnianym obszarze podwyższonego ciśnienia, ale początkowo na wschodzie, a wieczorem na zachodzie, zaznaczy się zatoka niżowa. Z zachodu napływa coraz cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i zacznie powoli spadać.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, tylko na wschodzie i miejscami na północy duże i tam przelotne opady deszczu, a na krańcach południowo-wschodnich także burze; możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 10 mm do 15 mm. Temperatura maksymalna od 21 st.C nad morzem i północnym wschodzie, około 26 st.C na Pomorzu, Mazowszu i Małopolsce, do 30 st.C na krańcach zachodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, tylko na północnym wschodzie słaby, zmienny. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W nocy na wschodzie bezchmurnie lub zachmurzenie małe; na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane wzrastające na zachodzie do dużego i tam przelotne opady deszczu i możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach do około 10 mm. Na Pomorzu, Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu możliwa krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 10 st.C w rejonach podgórskich Karpat, około 15 st.C na wschodzie i w Małopolsce, do 18 st.C na zachodzie oraz lokalnie na Mazowszu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W burzach wiatr porywisty.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami deszczu i burzami, lokalnie z gradem; bez opadów na krańcach północno-wschodnich. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 10 mm do 25 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 25 st.C do 31 st.C; chłodniej nad morzem i Pomorzu od 22 st.C do 24 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem w porywach do 60 km/h, południowy i zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 80 km/h. W Karpatach porywy wiatru do 65 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Niewielka możliwość słabych przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna 26 st.C. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Lokalnie krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna 17 st.C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków południowych. W środę w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu oraz możliwe burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do około 15 mm. Temperatura maksymalna 30 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, pod wieczór z kierunków zmieniających się. W czasie ewentualnych burz wiatr w porywach do 60 km/h. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj