Szczyt NATO/ Premier Sunak i prezydent Duda rozmawiali o współpracy obronnej, Ukrainie i nielegalnej imigracji

fot. youtube.com

Współpraca dwustronna, w tym w dziedzinie obronności, wsparcie dla Ukrainy i walka z nielegalną imigracją były tematami rozmowy, którą przy okazji szczytu NATO w Wilnie brytyjski premier Rishi Sunak odbył we wtorek z prezydentem RP Andrzejem Dudą – przekazało biuro brytyjskiego premiera.

„Przywódcy chwalili szeroką współpracę między Wielką Brytanią a Polską, zwłaszcza w dziedzinie obronności, gdzie nadal pogłębiamy naszą kooperację. Zgodzili się, że wojna na Ukrainie pokazała znaczenie interoperacyjności sił NATO, a także znaczenie wzmocnienia przemysłu obronnego w całym sojuszu” – napisano w komunikacie wydanym przez Downing Street.

Jak dodano, prezydent Duda poinformował premiera Sunaka o swojej niedawnej wizycie na Ukrainie, a obaj omówili potrzebę wprowadzenia długoterminowych ustaleń dotyczących bezpieczeństwa Ukrainy, aby zapewnić, że nigdy więcej nie będzie ona zagrożona tak jak obecnie, jak również potrzebę dalszego wzmacniania NATO w odpowiedzi na zagrożenie ze strony Rosji.

„Premier i prezydent Duda omówili szereg szerszych sposobów, jak Wielka Brytania i Polska mogą współpracować, w tym w zakresie walki z nielegalną migracją. Z zadowoleniem przyjęli wysiłki na rzecz opracowania porozumienia roboczego między Wielką Brytanią a Frontexem w tym zakresie” – wskazano. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj