W czwartek wyrok ws. byłego żużlowca Sparty Wrocław oskarżonego o zabójstwo


Wrocławski sąd w czwartek ma ogłosić wyrok ws. zabójstwa mężczyzny, o które oskarżony został 52-letni Krzysztof J., były zawodnik klubu żużlowego Sparta Wrocław.

Do zdarzenia opisanego w akcie oskarżenia doszło 4 stycznia 2022 r. w kamienicy przy ul. Sępa Szarzyńskiego na wrocławskim Śródmieściu.

Według prokuratury 52-letni Krzysztof J., będąc pod wypływem alkoholu, pobił mężczyznę, który przyszedł do kamienicy. Były żużlowiec miał dwukrotnie uderzyć ofiarę pięścią w twarz. Po tych uderzeniach mężczyzna spadł ze schodów na półpiętro. Prokuratura twierdzi, że Krzysztof J. kopał leżącego w głowę i tułów. W konsekwencji pobicia Wiesław P. zmarł.

Oskarżony nie przyznał się do zarzutów wskazując, że to Wiesław P. wszczął awanturę, a jego śmierć to wynik nieszczęśliwego wypadku.

Prokuratura wniosła o wymierzenie byłemu żużlowcowi kary 25 lat więzienia. Obrona Krzysztofa J. chce zaś zmiany kwalifikacji czynu z zabójstwa na spowodowanie ciężkiego uszczerbku i wymierzenie najniższej możliwej kary.

Krzysztof J. to były zawodnik żużlowego klubu Sparta Wrocław. W barwach tej ekipy trzykrotnie sięgnął po drużynowe mistrzostwo Polski w latach 1993-1995.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj