Prognoza pogody na 13 i 14 lipca


Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa Zachodnia jest pod wpływem klina wyżu znad Atlantyku. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże z frontami atmosferycznymi. Polska jest w zasięgu rozległej zatoki niżu znad Skandynawii, na południu i południowym wschodzie zaznacza się strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływa nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie rosnąć.

W czwartek w Polsce zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, a na południu i południowym wschodzie również burze. Najwyższe sumy opadów prognozowane są na południowym wschodzie, miejscami od 20 mm do 30 mm, a na obszarach podgórskich oraz w Karpatach do 40 mm – 45 mm. Temperatura maksymalna od 24 st. C do 28 st. C, chłodniej tylko nad morzem oraz na obszarach podgórskich w Karpatach, od 20 st. C do 22 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, bez opadów jedynie na krańcach zachodnich. Na północy oraz wschodzie możliwe burze. Na południowym wschodzie prognozowana suma opadów do 15 mm – 20 mm. Na południu nad ranem lokalne mgły ograniczające widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 12 st. C na północy, około 15 st. C w centrum oraz na południu do 17 st. C na południowym wschodzie. Wiatr będzie słaby, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko we wschodniej połowie kraju okresami duże i miejscami przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 24 st. C do 28 st. C, chłodniej jedynie na Podhalu oraz nad morzem, od 19 st. C do 21 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 27 st. C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i postępującymi od zachodu rozpogodzeniami. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 15 st. C. Wiatr słaby, zachodni.

W piątek zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 27 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj