Zastępca komendanta piotrkowskiej policji prowadził auto mając prawie 0,4 promila alkoholu

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Blisko 0,4 promila alkoholu w organizmie miał 49-letni kierujący fordem, którego w minioną niedzielę zatrzymała do kontroli łódzka policja. Według lokalnych mediów mężczyzną był zastępca komendanta miejskiego policji w Piotrkowie Trybunalskim (woj. łódzkie).

Jak poinformowała PAP rzeczniczka łódzkiej policji kom. Aneta Sobieraj, patrol Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łodzi w niedzielę ok. godz. 7 zatrzymał do kontroli drogowej forda.

„Jak się okazało za kierownicą pojazdu siedział 49-letni mężczyzna. Badanie trzeźwości kierującego wykazało, że popełnił on wykroczenie polegające na kierowaniu pojazdem po spożyciu alkoholu. Miał on blisko 0,4 promila w organizmie” – przekazała.

Dodała, że w związku z tym, że kierującym okazał się funkcjonariusz piotrkowskiej komendy, jeszcze tego samego dnia Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi zawiesił go w czynnościach służbowych i wszczął wobec niego postępowanie dyscyplinarne. Ponadto, odwołał funkcjonariusza z zajmowanego stanowiska oraz wszczął postępowanie administracyjne w kierunku zwolnienia go ze służby. Poniósł on również konsekwencje finansowe oraz odpowie za popełnione wykroczenia.

Jak podał portal epiotrkow.pl, funkcjonariusz pełnił funkcję I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Dodano, że ze strony internetowej piotrkowskiej policji, w dziale „Kierownictwo”, usunięto już personalia policjanta, którego odsunięto od służby. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj