Bochenek: ruszamy z akcją pt. „Drużyna afer Tuska”

fot. youtube.com

Ruszamy z akcją „Drużyna afer Tuska”; chcemy przypomnieć, jacy politycy stoją za plecami Donalda Tuska – poinformował w piątek rzecznik PiS Rafał Bochenek na konferencji zorganizowanej przed siedzibą PO w Warszawie.

Rzecznika PiS Rafał Bochenek wraz z posłami PiS Janem Kanthakiem i Danielem Milewskim zorganizowali w piątek rano konferencję prasową przed siedzibą PO przy ul. Wiejskiej w Warszawie, podczas której zaprezentowali wystawę mobilną pod hasłem „Drużyna Afer Tuska”. Wśród zaprezentowanych postaci znaleźli się m.in. Sławomir Nowak, Tomasz Arabski, Stanisław Gawłowski, Sławomir Neumann.

„Uruchamiamy dzisiaj inicjatywę +Drużyna Afer Tuska+. Chcemy przypomnieć, jakich kolegów ma Donald Tusk, jacy politycy stoją za plecami Donalda Tuska i jacy politycy będą chcieli mieć wpływ na to, co dzieje się w Polsce wtedy, kiedy Donald Tusk dojdzie do władzy” – mówił rzecznik PiS.

Jego zdaniem lider PO Donald Tusk zachowuje się dzisiaj jak człowiek, który nigdy w Polsce nie rządził, za nic nie odpowiadał i nie miał żadnych kolegów. Dlatego, ta wystawa ma przypomnieć Polakom, kim są ludzie z jego środowiska politycznego – dodał rzecznik PiS.

Podkreślił, że są to bardzo często ludzie z zarzutami, czy też osoby oskarżane o uwikłanie w procedery łapówkarskie, o czym nie raz informowały media.

„Pokazujemy paradę oszustów” – podkreślał Milewski. Jak zaznaczył, politycy PiS chcą pokazać, że były w Polsce czasy, kiedy rządzący nie potrafili zajmować się tym, co należy, nie potrafili w sposób gospodarny zarządzać mieniem państwowym. Podkreślał, że to mienie było rozkradane.

Kanthak ocenił, że prezentowani na wystawie politycy PO, to „aleja gwiazd Donalda Tuska”. Dodał, że wiele osób pamięta afery PO i „domaga się” programu „Cela Plus”. „Młyny sprawiedliwości mielą powoli, ale sprawiedliwie” – zaznaczył.

Politycy PiS zapowiedzieli, że ich wystawa w najbliższych tygodniach odwiedzi wszystkie województwa w Polsce.

W trakcie konferencji PiS pracownicy biura PO przynieśli transparenty z własnej wystawy w ramach akcji „Aleja Milionerów PiS” i ustawili je tuż obok transparentów Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł Bartłomiej Sienkiewicz z PO, oglądając transparenty ustawione przez polityków PiS przed siedzibą Platformy powiedział dziennikarzom, że jest zawiedziony, że nie ma go w tym gronie. (PAP)

Autor: Daria Kania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj