Wrocław: Robert Grzechnik odszedł z klubu radnych PiS; jest radnym niezależnym


Robert Grzechnik odszedł z Klubu Radnych PiS w Radzie Miejskiej Wrocławia i jest radnym niezależnym – podało w czwartek biuro prasowe Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. Grzechnik jest prezesem regionu dolnośląsko-opolskiego partii Nowa Nadzieja.

Przed wystąpienie Grzechnika, opozycyjny Klub Radnych PiS w Radzie Miejskiej Wrocławia liczył 9 radnych. Grzechnik, który jest prezesem regionu dolnośląsko-opolskiego partii Nowa Nadzieja, został radnym niezależnym.

W rozmowie z PAP Grzechnik powiedział, że jest członkiem Nowej Nadziei i chce kandydować w zbliżających się wyborach parlamentarnych. „Moja przynależność do klubu PiS w Radzie Miejskiej Wrocławia może być dla wyborców myląca, dlatego zdecydowałem się, że będę radnym niezależnym” – powiedział Grzechnik.

Rada Miejska Wrocławia liczy 37 radnych. 18 rajców należy do Klubu Radnych Forum Jacka Sutryka – Wrocław Wspólna Sprawa – to samorządowcy związani z prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem, Lewicą oraz PO. W opozycji jest liczący 8 osób Klub Radnych Nowa PL oraz składający się obecnie z 8 rajców Klub Radnych PiS. Trzech radnych nie należy do żadnego z klubów.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj