Zmiany w kursowaniu pociągów na linii Sobótka–Wrocław po wypadku na przejeździe kolejowym


Po wypadku na przejeździe kolejowym między stacjami Sobótka Zachodnia i Bielany Wrocławskie, do którego doszło w piątek po południu, nadal na tej trasie obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa – podały w sobotę PKP PLK.

W piątek po południu w wyniku zderzenia pociągu z autem osobowym na przejeździe kolejowym na linii między Wrocławiem a Sobótką zginął kierowca samochodu.

 

„Z niewyjaśnionych przyczyn kierowca samochodu osobowego nie zatrzymał się przed przejazdem wyposażonym w znak stop i krzyże św. Andrzeja i wjechał pod nadjeżdżający pociąg Kolei Dolnośląskich relacji Sobótka Zachodnia–Wrocław Główny” – podał Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK. W wyniku wypadku szynobus Kolei Dolnośląskich wykoleił się jedną osią.

 

W sobotę Jakubowski poinformował, że po dokładnym sprawdzeniu stanu toru stwierdzono, że na około 500-metrowym odcinku uszkodzone zostały podkłady i elementy ich mocowań.

 

„Dla wznowienia ruchu konieczna jest naprawa, która, według wstępnych szacunków, potrwa do niedzieli wieczór” – dodał Jakubowski.

 

Do czasu przywrócenia ruchu kolejowego na linii między Wrocławiem a Sobótką obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa.(PAP)

 

Autor: Piotr Doczekalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj