Prezes PiS: w sprawie nielegalnych imigrantów mamy jasne stanowisko – nie i koniec


Jeżeli chodzi o nielegalnych imigrantów mamy jasne stanowisko – nie i koniec, ale potrzebujemy waszego wsparcia i dlatego potrzebne jest referendum – podkreślił w niedzielę wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Wicepremier Kaczyński wziął udział w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym na stadionie LKS Wolania w Woli Rzędzińskiej w woj. małopolskim. Piknik jest częścią wakacyjnej części kampanii wyborczej PiS, której celem jest dotarcie do mieszkańców mniejszych miejscowości.

Jak mówił w trakcie spotkania Kaczyński „władza jest dla ludzi dojrzałych”. „Ci co rządzą muszą być dojrzali. Muszą wiedzieć, że są odpowiedzialni i przede wszystkim muszą być twardymi patriotami polskimi, a nie takimi, którzy są jak chorągiewka (…) Jednego dnia otwierać granice, a drugiego dnia +precz z imigrantami+” – powiedział prezes PiS.

Wskazał, że PiS ma konkretne stanowisko w tej sprawie. „My, jeżeli chodzi o nielegalnych imigrantów mamy jasne stanowisko – nie i koniec, ale potrzebujemy waszego wsparcia i dlatego potrzebne jest nam referendum. Potrzebne jest nam referendum, bo chcemy wsparcia narodu. Tam może się pojawią jeszcze jakieś inne pytania, a może tylko to jedno” – zaznaczył Kaczyński.

Dodał, że wsparcie narodu jest potrzebne, bo trzeba „zabezpieczyć się przed jakimiś niespodziankami”. Nawiązał w ten sposób m.in. do słów posła Koalicji Obywatelskiej Pawła Poncyliusza, który w jednym z wywiadów powiedział, że PO w sprawie imigracji będzie lojalna wobec decyzji unijnych instytucji. „Co to znaczy, że na kolanach i na wszystko się zgadzamy. My się zgodzimy na wszystko, co jest w naszym interesie i na nic, co nie jest w naszym interesie” – mówił Kaczyński.

Podkreślił, że PiS jest „propolskie”. „Dzisiaj Platforma to jest po prostu dawna komuna. To są ci sami ludzie bardzo często. Bronią ubeków i ich wysokich bardzo emerytur, razem z sądami bronią” – powiedział Kaczyński.

Stwierdził też, że „SLD jest już nieboszczykiem”, „Lewica ta zorganizowana jest taka tam sobie i ledwie dycha” a „prawdziwa komuna dzisiaj to jest PO”. „My musimy obronić w tej chwili Polskę i wierzę, że z państwa pomocą Polskę obronimy” – zaznaczył Kaczyński. (PAP)

autorki: Aleksandra Kuźniar, Agnieszka Lipska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj