Żaryn: kolejny rosyjski nieudacznik próbuje straszyć Polskę

Polska 145.jpg

Kolejny rosyjski nieudacznik próbuje straszyć Polskę – napisał w poniedziałek pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn. Sprecyzował, że chodzi o Andrieja Kartapołowa, który stwierdził, że wagnerowcy będą przygotowywali się do ataku na polskie terytorium.

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP w Infoalercie na Twitterze wskazał, że obecność Grupy Wagnera jest przez Kreml wykorzystywana do szantażu i presji psychologicznej na nasz kraj.

„Tym razem rosyjski propagandysta, Andriej Kartapołow, stwierdził, że wagnerowcy na Białorusi będą przygotowywali się do ataku na polskie terytorium. Chodzi o okupację i kontrolę nad tzw. przesmykiem suwalskim” – napisał Żaryn. Dodał, że w ocenie Kartapołowa Grupa Wagnera będzie realizowała zadanie związane z „przebiciem się” z Białorusi do Obwodu Królewieckiego.

„Według niego, w Polsce panuje +panika+ związana z obecnością wagnerowców na Białorusi” – zaznaczył Żaryn.

Dodał, że Kartapołow to kolejny rosyjski propagandysta, który próbuje straszyć Polskę. „Rosjanie wykorzystują tego typu wypowiedzi – groźby ataku na Poznań, Rzeszów, atak na przesmyk suwalski – licząc na zastraszenie Polaków. Kreml chce wymusić na RP uległość” – podkreślił.

W ocenie Żaryna wypowiadający się w tej kwestii propagandyści „to postaci żenujące, działające na zlecenie Kremla, poddane ścisłej kontroli służb specjalnych Rosji”. „Moskwa tym chętniej z nich korzysta im trudniej ukryć prawdę o porażkach Kremla” – ocenił.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj