Aeroklub Warszawski o katastrofie w Chrcynnie: samolot był w doskonałym stanie technicznym

źródło: Pixabay

Samolot biorący udział w zdarzeniu wykonywał loty z doświadczonym pilotem-instruktorem na pokładzie, posiadającym wszelkie wymagane uprawnienia. Samolot był w doskonałym stanie technicznym, niespełna przed miesiącem przeszedł gruntowny przegląd – poinformował we wtorek Zarząd Aeroklubu Warszawskiego.

W poniedziałek na lądowisku w Chrcynnie (woj. mazowieckie) doszło do wypadku lotniczego z udziałem samolotu Cessna 208B, należącego do Aeroklubu Warszawskiego. Zginęło pięć osób, a osiem zostało rannych.

„Cała społeczność naszego stowarzyszenia jest głęboko wstrząśnięta tą tragedią. Wszyscy poszkodowani znajdują się pod opieką medyczną. Aeroklub Warszawski zapewnia im oraz ich rodzinom i najbliższym wszelkie niezbędne wsparcie” – napisał w oświadczeniu Zarząd.

Podkreślił, że czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzi Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych oraz prokuratura i w gestii tych organów leży wyjaśnienie wszelkich okoliczności i przyczyn katastrofy.

„Statek powietrzny biorący udział w zdarzeniu wykonywał loty z doświadczonym pilotem-instruktorem na pokładzie, posiadającym wszelkie wymagane uprawnienia. Samolot był w doskonałym stanie technicznym – niespełna przed miesiącem przeszedł gruntowny przegląd. Wszystkie statki powietrzne Aeroklubu Warszawskiego podlegają bieżącej obsłudze technicznej, zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz wytycznymi dotyczącymi utrzymania zdatności do lotu samolotów oraz przepisów bezpieczeństwa lotniczego, pod nadzorem organów państwowych” – poinformował Aeroklub.

Złożył też kondolencje rodzinom ofiar katastrofy. „Łączymy się w bólu z rodzinami i bliskimi ofiar katastrofy” – napisał Zarząd.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj