Niezalezna.pl: prokuratura wszczęła śledztwo ws. zeznań Ludmiły Kozłowskiej

fot: youtube

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo mające wyjaśnić, czy prezes Fundacji Otwarty Dialog Ludmiła Kozłowska mówiła prawdę, składając zeznania w sądzie; chodzi o relację, że funkcjonariusze mołdawskich służb specjalnych udostępnili jej informacje z tajnego raportu ABW – podała Niezalezna.pl.

Jak przekazał portal, „funkcjonariusze z Kiszyniowa zaprzeczyli tym słowom, dlatego red. naczelny +Gazety Polskiej+ Tomasz Sakiewicz złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa”.

„Prokuratura Okręgowa w Warszawie w dniu 18 lipca 2023 roku wszczęła śledztwo w sprawie o czyn z art. 233 par. 1 Kodeksu karnego, czyli w sprawie składania fałszywych zeznań. Postępowanie zostało zainicjowane zawiadomieniem złożonym przez Tomasza Sakiewicza i ma związek z zeznaniami Ludmiły K. oraz Bartosza K., złożonymi w trakcie zdalnej rozprawy w dniu 30 maja 2023 roku przed Sądem Okręgowym w Warszawie” – przekazał portalowi prokurator Szymon Banna, cytowany w artykule.

Według portalu, Banna „potwierdził też, że sprawa ma związek z podejrzeniem złożenia przez ww. osób fałszywych zeznań dotyczących kontaktów ze służbami specjalnymi Republiki Mołdawii, aktywności w Fundacji Otwarty Dialog, jak również pozyskiwania funduszy na rzecz wskazanej fundacji”.

W toku sprawy śledczy mają analizować odpis protokołu rozprawy wraz z nagraniem; „co więcej, jak nam przekazano, +niewykluczone również będzie uzyskanie informacji od władz Republiki Mołdawii w ramach wniosku o udzielnie międzynarodowej pomocy prawnej+” – podała Niezalezna.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj