Premier: wszystkie dochody z obligacji przekazuję na cele charytatywne

Elżbieta Rafalska, Mateusz Morawiecki, Anna Zalewska

Wszystkie dochody z obligacji przekazuję na cele charytatywne, zachęcam do tego Donalda Tuska, aby dzielił się z innymi. A także do tego, żeby ujawnił, czy dostał pieniądze z brukselskiej kasy po zakończeniu pełnienia swojej funkcji w Radzie Europejskiej – oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

Środowy „Fakt” podał, że kto ulokował oszczędności w obligacjach skarbowych, tej decyzji dzisiaj raczej nie żałuje. „Wśród osób, które takie papiery wartościowe zakupiły, jest premier Mateusz Morawiecki. I tylko w tym roku na obligacjach może zarobić ok. 462 tys. zł” – podał dziennik.

„Poranna lektura prasy jak zwykle jest ciekawa 🙂 To jeszcze raz: WSZYSTKIE dochody z obligacji przekazuję na cele charytatywne” – w ten sposób publikację skomentował szef rządu we wpisie na Twitterze.

„Zachęcam do tego pana Donalda, aby dzielił się z innymi. A także do tego, żeby ujawnił – czy dostał pieniądze z brukselskiej kasy po zakończeniu pełnienia swojej funkcji w Radzie” – dodał Morawiecki, odnosząc się do szefa PO Donalda Tuska, który pełnił funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej.

„Panie Donaldzie, śmiało! Nie ma co się bać! Ile tych euro poszło z Brukseli?” – pytał premier. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj