„Babcia Kasia” skazana na grzywnę za uderzenie policjanta drzewcem flagi

fot: youtube

Śródmiejski sąd rejonowy wydał wyrok nakazowy skazujący Katarzynę A., znaną jako „Babcia Kasia” za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta – dowiedziała się PAP. Aktywistka za uderzenie funkcjonariusza drzewcem flagi została skazana na karę grzywny oraz nawiązki na rzecz policjanta.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna poinformował PAP, że Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie wydał 12 lipca wyrok nakazowy skazujący Katarzynę A. za uderzenie policjanta drzewcem flagi. Aktywistka, znana jako „Babcia Kasia” została skazana na karę grzywny w wysokości 25 stawek po 20 złotych każda (500 zł). Sąd zobowiązał ją również do zapłaty na rzecz pokrzywdzonego policjanta nawiązki w kwocie 300 złotych.

„Katarzyna A. aktem oskarżenia skierowanym przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Śródmieście w Warszawie została oskarżona o czyn z art. 222 par. 1 Kodeksu karnego (naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza – PAP) w zw. z art. 57a Kodeksu karnego” – wyjaśnił prokurator Szymon Banna.

Do zdarzenia doszło 11 stycznia 2021 roku podczas manifestacji odbywającej się na Placu Konstytucji w Warszawie. „Katarzyna A. naruszyła nietykalność cielesną policjanta ochraniającego zgromadzenie poprzez uderzenie go drzewcem flagi. W ocenie prokuratury występek ten miał charakter chuligański” – podał.

„Sąd wydając wyrok nakazowy uznał, że na podstawie zebranych przez Prokuraturę dowodów okoliczności czynu i wina oskarżonej nie budzi wątpliwości. Sąd podzielił również ocenę prokuratury co do chuligańskiego charakteru tego przestępstwa” – dodał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Wyrok nie jest prawomocny i służy od niego sprzeciw.(PAP)

autor: Bartłomiej Figaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj