Szef KRRiT: W związku ze sposobem informowania o sprawie p. Joanny w TVN wszcząłem postępowanie wyjaśniające

TVN auto.jpg

W związku ze sposobem informowania o sprawie p. Joanny w audycjach nadawanych przez koncesjonariusza TVN S.A. zleciłem odpowiednim departamentom KRRiT monitoring oraz wszcząłem postępowanie wyjaśniające, czy nie zostało złamane prawo – podał na Twitterze przewodniczący KRRiT Maciej Świrski.

„Przypominam nadawcom, że Art. 6 ust. 1 Prawa Prasowego brzmi: +Prasa jest zobowiązana do prawdziwego przedstawiania omawianych zjawisk+” – dodał w czwartkowym wpisie przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

We wtorek „Fakty” TVN opublikowały materiał o działaniach policjantów w jednym z krakowskich szpitali wobec kobiety, która trafiła na tamtejszy SOR po zażyciu tabletki poronnej; jak zapewniała – kupiła ją sama w Internecie.

Według Policji w sprawie istniało podejrzenie popełnienia przestępstwa w postaci udzielania kobiecie ciężarnej pomocy w przerwaniu ciąży poprzez środki pochodzące z nielegalnego źródła.

Komenda Główna Policji przekazała, że „interwencja Policji nastąpiła po zawiadomieniu służb przez lekarza psychiatrę o możliwej próbie samobójczej jego pacjentki i przyjęciu przez nią substancji niewiadomego pochodzenia”. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj