Legnica: Zarzut zabójstwa dla mężczyzny, który uciekając przed policją śmiertelnie potrącił 21-letnią kobietę

fot: youtube

Zarzut zabójstwa postawiła w czwartek prokuratura Vadymowi L., który w środę będąc pod wypływem alkoholu uciekał autem przed policją i śmiertelnie potrącił 21-letnią kobietę na osiedlowej uliczce w Legnicy (Dolnośląskie).

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w środę rano w Legnicy na Osiedlu Sienkiewicz. Policja otrzymała zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, który prowadzi auto osobowe ulicą Wielogórską.

 

Za autem ruszyli policjanci z legnickiej drogówki. Kierowca nie zważał na polecenia zatrzymania samochodu i rozpoczął ucieczkę. Auto wjechało w Osiedle Sieniewicza. Na ulicy Fiołkowej kierowca stracił panowanie nad pojazdem i na zakręcie potrącił kobietę. Później uderzył w zaparkowane samochody. Pomimo reanimacji 21-letnia kobieta zmarła.

 

W czwartek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn poinformowała PAP, że prokurator postawił Vadymowi L. zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym.

 

„Biegły oszacował wstępną prędkość pojazdu na ok. 70-80 km/h. Tymczasem w miejscu zdarzenia obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 km/h. Siła uderzenia była tak duża, że kobieta została odrzucona na kilkanaście metrów, jej ciało przeleciało nad ogrodzeniem i upadło na prywatnej posesji” – powiedziała prokurator.

 

Prok. Tkaczyszyn podała, że L. nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu, a badanie wykazało, że miał około 2,5 promila alkoholu wydychanym powietrzu. Nietrzeźwi byli również dwaj mężczyźni, którzy znajdowali się w samochodzie z L.

 

Prokuratura złożyła do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. L. grozi dożywocie.(PAP)

 

autor: Piotr Doczekalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj