Wiceszef MSZ: fałszowanie historii to broń, której Putin używa w wojnie hybrydowej

wputin.jpg

Rosja ma wrogie zamiary wobec całej Europy, a fałszowanie historii to broń, której Władimir Putin używa w wojnie hybrydowej – powiedział w piątek w Polsat News wiceszef MSZ Paweł Jabłoński, komentując ostatnie wypowiedzi prezydenta Rosji.

W rosyjskiej telewizji transmitowano w piątek przemówienie Władimira Putina ze spotkania Rady Bezpieczeństwa. „Jeśli chodzi o polskich przywódców, to najpewniej chcą oni pod +natowskim parasolem+ utworzyć jakąś koalicję i bezpośrednio włączyć się w konflikt na Ukrainie, aby następnie +oderwać+ dla siebie szerszy kawałek, przywrócić sobie swoje – jak uważają – historyczne tereny: dzisiejszą zachodnią Ukrainę” – mówił Putin. Stwierdził też, że „właśnie dzięki Związkowi Radzieckiemu, dzięki stanowisku Stalina Polska otrzymała znaczne tereny na Zachodzie, ziemie Niemiec”. „Jest właśnie tak: zachodnie terytorium obecnej Polski to podarunek Stalina dla Polaków. Czy nasi przyjaciele w Warszawie o tym zapomnieli? My przypomnimy” – powiedział Putin.

O słowa Władimira Putina pytany był w piątek w Polsat News wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. Na pytanie, jak polska dyplomacja może reagować na takie wypowiedzi, odparł: „Przede wszystkim powinno reagować państwo, dlatego że mamy kolejne potwierdzenie tego, kim jest Putin i czym jest dzisiaj Rosja. Rosja ma wrogie zamiary nie tylko wobec Ukrainy, na Ukrainie realizuje te wrogie zamiary, ale ma wrogie zamiary wobec całej Europy” – powiedział Jabłoński.

„Putin marzy o powrocie do czasów Stalina. Mówiąc o rzekomych prezentach, jakie mieliśmy od Stalina otrzymywać, oczywiście cynicznie kłamie, bo my straciliśmy dużo większą część naszego terytorium, zostaliśmy przez Sowietów podbici, byliśmy przez nich przez prawie pięć dekad okupowani. Trzeba o tym cały czas przypominać, bo fałszowanie historii, to jest również broń Putina używana przez niego w wojnie hybrydowej” – powiedział wiceszef polskiego MSZ.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj